Games

2019-08-08 2019-08-09 2019-08-10 2019-08-11 All Games
Nr Pitch Gametime Category Group Team 1 Team 2 Goals Referee
1 1 08 Aug 11:00 Herren 2. Bundesliga 2. BL 1-8 KSV Glauchau WSV Quakenbrueck 4:3 3. Tab / 6. Tab
2 2 08 Aug 11:00 Herren 2. Bundesliga 2. BL 2-7 Goettinger PC Leipziger KC 4:2 4. Tab / 5. Tab
3 3 08 Aug 11:00 Herren LK4 Gruppe A RKV Berlin WSF Liblar 2 14:2 KC Wetter
4 4 08 Aug 11:00 Herren LK4 Gruppe A WSV Osnabrueck Ratzeburger KC 2:9 SKC Philippsburg
5 5 08 Aug 11:00 Herren LK4 Gruppe A TIB Berlin WS Dresden 2:5 WSV Niederrhein
6 6 08 Aug 11:00 Damen LK2 Gruppe A DRC Neuburg KG Wanderfalke Essen 1:2 KSV Glauchau
7 1 08 Aug 11:35 Herren LK3 Gruppe A KP Muenster Wuppertaler KC 4:3 TuS Warfleth
8 2 08 Aug 11:35 Herren LK3 Gruppe A Braunschweiger KC DJK Ruhrwacht 3:1 KP Bremen
9 3 08 Aug 11:35 Herren LK3 Gruppe A Muelheimer KSF 2 ACC Hamburg 2 1:3 WSV Lampertheim
10 4 08 Aug 11:35 Damen LK2 Gruppe A KG List WSV Heidelberg 4:3 BWS Hamburg
11 1 08 Aug 12:10 Herren 2. Bundesliga 2. BL 3-6 KRM Essen II KGW Essen II 2:4 1. Tab / 8. Tab
12 2 08 Aug 12:10 Herren 2. Bundesliga 2. BL 4-5 KKP Bergheim KGL Hannover 3:6 2. Tab / 7. Tab
13 3 08 Aug 12:10 Herren LK4 Gruppe B KC Wetter PSC Coburg 5:3 RKV Berlin
14 4 08 Aug 12:10 Herren LK4 Gruppe B SKC Philippsburg BWS Hamburg 1:5 WSV Quakenbr?ck
15 5 08 Aug 12:10 Herren LK4 Gruppe B WSV Niederrhein Schleissheimer PC 4:4 TiB Berlin
16 1 08 Aug 12:45 Herren LK3 Gruppe B TUS Warfleth DRC Neuburg 2 3:4 KP Muenster
17 2 08 Aug 12:45 Herren LK3 Gruppe B KP Bremen Goettinger PC 2 2:2 Braunschweiger KC
18 3 08 Aug 12:45 Herren LK3 Gruppe B WSV Lampertheim KCNW Berlin 2 2:5 M?lheimer KSF 2
19 4 08 Aug 12:45 Damen LK2 Gruppe B KSV Glauchau Muelheimer KSF 3:5 DRC Neuburg
20 1 08 Aug 13:20 Herren LK4 Gruppe A RKV Berlin Ratzeburger KC 8:3 KSV Glauchau
21 2 08 Aug 13:20 Herren LK4 Gruppe A WSV Osnabrueck WS Dresden 11:2 Schlei?heimer PC
22 3 08 Aug 13:20 Herren LK4 Gruppe A USV Potsdam WSF Liblar 2 3:6 BWS Hamburg
23 4 08 Aug 13:20 Damen LK2 Gruppe B BWS Hamburg RSV Hannover 2:11 KG List Hannover
24 1 08 Aug 14:00 Herren 2. Bundesliga 2. BL 1-8 WSV Quakenbrueck KSV Glauchau 4:5 5. Tab / 4. Tab
25 2 08 Aug 14:00 Herren 2. Bundesliga 2. BL 2-7 Leipziger KC Goettinger PC 3:8 6. Tab / 3. Tab
26 3 08 Aug 14:00 Herren LK3 Gruppe A KP Muenster ACC Hamburg 2 4:2 DRC Neuburg 2
27 4 08 Aug 14:00 Herren LK3 Gruppe A Braunschweiger KC Wuppertaler KC 6:5 G?ttinger PC 2
28 5 08 Aug 14:00 Herren LK3 Gruppe A Muelheimer KSF 2 DJK Ruhrwacht 4:9 KCNW Berlin 2
29 6 08 Aug 14:00 Damen LK2 Gruppe A Leipziger KC KG Wanderfalke Essen 1:7 SKG Hanau
30 1 08 Aug 14:35 Herren LK4 Gruppe B KC Wetter BWS Hamburg 8:1 USV Potsdam
31 2 08 Aug 14:35 Herren LK4 Gruppe B SKC Philippsburg Schleissheimer PC 1:4 WS Dresden
32 3 08 Aug 14:35 Herren LK4 Gruppe B KSV Glauchau PSC Coburg 3:9 Ratzeburger KC
33 4 08 Aug 14:35 Damen LK2 Gruppe A DRC Neuburg WSV Heidelberg 2:5 RSV Hannover
34 1 08 Aug 15:10 Herren 2. Bundesliga 2. BL 3-6 KGW Essen II KRM Essen II 3:2 7. Tab / 2. Tab
35 2 08 Aug 15:10 Herren 2. Bundesliga 2. BL 4-5 KGL Hannover KKP Bergheim 6:3 8. Tab / 1. Tab
36 3 08 Aug 15:10 Herren LK3 Gruppe B TUS Warfleth KCNW Berlin 2 3:5 Wuppertaler KC
37 4 08 Aug 15:10 Herren LK3 Gruppe B KP Bremen DRC Neuburg 2 3:6 DjK Ruhrwacht
38 5 08 Aug 15:10 Herren LK3 Gruppe B WSV Lampertheim Goettinger PC 2 3:3 ACC Hamburg 2
39 6 08 Aug 15:10 Damen LK2 Gruppe B SKG Hanau Muelheimer KSF 1:3 Leipziger KC
40 1 08 Aug 15:45 Herren LK4 Gruppe A RKV Berlin WS Dresden 9:1 PSC Coburg
41 2 08 Aug 15:45 Herren LK4 Gruppe A WSV Osnabrueck USV Potsdam 3:2 KC Wetter
42 3 08 Aug 15:45 Herren LK4 Gruppe A TIB Berlin WSF Liblar 2 3:3 WSV Niederrhein
43 4 08 Aug 15:45 Damen LK2 Gruppe B KSV Glauchau RSV Hannover 1:9 WSV Heidelberg
44 1 08 Aug 16:20 Herren 2. Bundesliga 2. BL 1-8 entfaellt entfaellt - : -
45 2 08 Aug 16:20 Herren 2. Bundesliga 2. BL 2-7 entfaellt entfaellt - : -
46 3 08 Aug 16:20 Herren LK3 Gruppe A KP Muenster Muelheimer KSF 2 6:1 WSV Lampertheim
47 4 08 Aug 16:20 Herren LK3 Gruppe A Braunschweiger KC ACC Hamburg 2 5:5 KP Bremen
48 5 08 Aug 16:20 Herren LK3 Gruppe A Wuppertaler KC DJK Ruhrwacht 2:3 TuS Warfleth
49 1 08 Aug 17:00 Herren LK4 Gruppe B KC Wetter Schleissheimer PC 13:4 WSF Liblar 2
50 2 08 Aug 17:00 Herren LK4 Gruppe B SKC Philippsburg KSV Glauchau 3:3 RKV Berlin
51 3 08 Aug 17:00 Herren LK4 Gruppe B WSV Niederrhein PSC Coburg 1:10 TiB Berlin
52 1 08 Aug 17:35 Herren 2. Bundesliga 2. BL 3-6 entfaellt entfaellt - : -
53 2 08 Aug 17:35 Herren 2. Bundesliga 2. BL 4-5 entfaellt entfaellt - : -
54 3 08 Aug 17:35 Herren LK3 Gruppe B TUS Warfleth WSV Lampertheim 5:5 Muelheimer KSF 2
55 4 08 Aug 17:35 Herren LK3 Gruppe B KP Bremen KCNW Berlin 2 1:8 Braunschweiger KC
56 5 08 Aug 17:35 Herren LK3 Gruppe B DRC Neuburg 2 Goettinger PC 2 5:3 KP Muenster
57 1 08 Aug 18:10 Herren LK4 Gruppe A RKV Berlin TIB Berlin 9:1 SKC Philippsburg
58 2 08 Aug 18:10 Herren LK4 Gruppe A USV Potsdam WS Dresden 0:5 Wuppertaler KC
59 3 08 Aug 18:10 Herren LK4 Gruppe A Ratzeburger KC WSF Liblar 2 8:1 DjK Ruhrwacht
60 1 08 Aug 18:45 Herren LK4 Gruppe B KC Wetter WSV Niederrhein 13:0 WSV Quakenbrueck
61 2 08 Aug 18:45 Herren LK4 Gruppe B KSV Glauchau Schleissheimer PC 4:2 DRC Neuburg 2
62 3 08 Aug 18:45 Herren LK4 Gruppe B BWS Hamburg PSC Coburg 5:1 Goettinger PC 2
63 1 09 Aug 08:00 Herren Bundesliga 1.BL 1-8 WSF Liblar RSV Hannover 5:3 DRC Neuburg/VMW Berlin
64 2 09 Aug 08:00 Herren 2. Bundesliga 2.BL 9-12 RSV Hannover II KV Kiel 3:4 KSV Glauchau/KG List
65 3 09 Aug 08:00 Herren U21 Gruppe A KSV Rothe Muehle Essen Wuppertaler KC 1:2 KSV Havelbrueder
66 4 09 Aug 08:00 Herren LK4 Gruppe A RKV Berlin USV Potsdam 8:0 Schleissheimer PC
67 5 09 Aug 08:00 Herren LK4 Gruppe A WSV Osnabrueck WSF Liblar 2 2:3 ACC Hamburg 2
68 6 09 Aug 08:00 Herren LK4 Gruppe A TIB Berlin Ratzeburger KC 1:7 KP Muenster
69 7 09 Aug 08:00 Damen LK2 Gruppe A KG List KG Wanderfalke Essen 4:1 Muelheimer KSF
70 1 09 Aug 08:35 Herren Bundesliga 1.BL 2-7 KSVH Berlin ACC Hamburg 2:0 VK Berlin/MKSF Muelh
71 2 09 Aug 08:35 Herren 2. Bundesliga 2.BL 10-11 KV Nuernberg VK Berlin II 3:2 Goettinger PC/KGW Essen
72 3 09 Aug 08:35 Herren U21 Gruppe A WSF Liblar Goettinger PC 3:1 KCNW Berlin
73 4 09 Aug 08:35 Herren LK4 Gruppe B KC Wetter KSV Glauchau 9:0 WS Dresden
74 5 09 Aug 08:35 Herren LK4 Gruppe B SKC Philippsburg PSC Coburg 1:2 KCNW Berlin 2
75 6 09 Aug 08:35 Herren LK4 Gruppe B WSV Niederrhein BWS Hamburg 2:4 TuS Warfleth
76 7 09 Aug 08:35 Damen LK2 Gruppe A DRC Neuburg Leipziger KC 5:0 KSV Glauchau
77 1 09 Aug 09:10 Herren Bundesliga 1.BL 9-12 DRC Neuburg VMW Berlin 4:2 KRM Essen/1. MKC Duis
78 2 09 Aug 09:10 Damen Bundesliga 1. BL 1-8 KRM Essen KP Muenster 5:4 PSC Co / 1. MKC Du
79 3 09 Aug 09:10 Herren 2. Bundesliga Unteres HF I WSV Quakenbrueck KKP Bergheim 5:4 RSV Hann/KV Kiel
80 4 09 Aug 09:10 Jugend U16 Gruppe A TUS Warfleth CCC Calenberg 7:6 KSV Havelbr?der
81 5 09 Aug 09:10 Jugend U16 Gruppe A SKG Hanau VK Berlin 0:11 1. Meidericher KC
82 6 09 Aug 09:10 Schueler U14 Gruppe A Goettinger PC KG Wanderfalke Essen 4:2 WS Dresden
83 7 09 Aug 09:10 Schueler U14 Gruppe A KSV Rothe Muehle Essen KSV Havelbrueder 4:6 KCNW Berlin
84 1 09 Aug 09:45 Herren Bundesliga 1.BL 10-11 VK Berlin Muelheimer KSF 1:4 KCNW Berlin/KGW Essen
85 2 09 Aug 09:45 Damen Bundesliga 1. BL 2-7 ACC Hamburg KSVH Berlin 7:2 KCNW B / WSF Li
86 3 09 Aug 09:45 Herren 2. Bundesliga Unteres HF II Leipziger KC KRM Essen II 4:2 VK Berlin/KV Nuernberg
87 4 09 Aug 09:45 Herren U21 Gruppe B KSV Havelbrueder ACC Hamburg 11:1 KRM Essen
88 5 09 Aug 09:45 Herren LK3 Gruppe A KP Muenster DJK Ruhrwacht 7:2 KP Bremen
89 6 09 Aug 09:45 Herren LK3 Gruppe A Braunschweiger KC Muelheimer KSF 2 7:8 WSV Lampertheim
90 7 09 Aug 09:45 Herren LK3 Gruppe A Wuppertaler KC ACC Hamburg 2 2:1 DRC Neuburg 2
91 1 09 Aug 10:20 Herren Bundesliga 1.BL 3-6 KRM Essen 1. MKC Duisburg 1:4 WSF Liblar/RSV Hanno
92 2 09 Aug 10:20 Herren 2. Bundesliga Oberes HF I KSV Glauchau KGL Hannover 4:5 WSV Quakenbr/KKP Bergh
93 3 09 Aug 10:20 Herren U21 Gruppe B 1. Meidericher KC KCNW Berlin 0:5 Goettinger PC
94 4 09 Aug 10:20 Damen LK2 Gruppe B BWS Hamburg Muelheimer KSF 2:4 KG Wanderfalke Essen
95 5 09 Aug 10:20 Damen LK2 Gruppe B KSV Glauchau SKG Hanau 5:1 DRC Neuburg
96 6 09 Aug 10:20 Schueler U14 Gruppe B WS Dresden KC Limmer 14:1 Goettinger PC
97 7 09 Aug 10:20 Schueler U14 Gruppe B KCNW Berlin WSF Liblar 1:6 KSV Havelbrueder
98 1 09 Aug 10:55 Herren Bundesliga 1.BL 4-5 KCNW Berlin KGW Essen 3:4 KSVH Berlin/ACC Hamburg
99 2 09 Aug 10:55 Damen Bundesliga 1. BL 3-6 PSC Coburg 1. MKC Duisburg 3:2 KRM E / KPM
100 3 09 Aug 10:55 Herren 2. Bundesliga Oberes HF II Goettinger PC KGW Essen II 2:1 Leipziger KC/KRM Essen
101 4 09 Aug 10:55 Jugend U16 Gruppe B WSF Liblar KK Pirat Bergheim 10:1 KC Wetter
102 5 09 Aug 10:55 Jugend U16 Gruppe B VMW Berlin DRC Neuburg 0:6 WS Dresden
103 6 09 Aug 10:55 Schueler U14 Gruppe C KC Wetter RSV Hannover 13:0 KRM Essen
104 7 09 Aug 10:55 Schueler U14 Gruppe C PSC Coburg VMW Berlin 14:1 KG Wanderfalke Essen
105 1 09 Aug 11:30 Damen Bundesliga 1. BL 4-5 KCNW Berlin WSF Liblar 4:2 ACC HH / KSVH B
106 2 09 Aug 11:30 Jugend U16 Gruppe C KSV Havelbrueder KSV Glauchau 8:1 TuS Warfleth
107 3 09 Aug 11:30 Jugend U16 Gruppe C KSV Rothe Muehle Essen 1. Meidericher KC 3:10 VK Berlin
108 4 09 Aug 11:30 Herren LK4 Gruppe A WSV Osnabrueck TIB Berlin 7:2 KSV Glauchau
109 5 09 Aug 11:30 Herren LK4 Gruppe A USV Potsdam Ratzeburger KC 4:8 BWS Hamburg
110 6 09 Aug 11:30 Herren LK4 Gruppe A WS Dresden WSF Liblar 2 4:9 PSC Coburg
111 1 09 Aug 12:00 Herren Bundesliga 1.BL 1-8 RSV Hannover WSF Liblar 2:5 1. MKC Duisb/KRM Essen
112 2 09 Aug 12:00 Herren 2. Bundesliga 2.BL 9-12 KV Kiel RSV Hannover II 7:4 KKP Bergh/WSV Quakenbr
113 3 09 Aug 12:00 Jugend U16 Gruppe D KC Wetter Muelheimer KSF 5:1 WSF Liblar
114 4 09 Aug 12:00 Jugend U16 Gruppe D KG List WS Dresden 2:3 DRC Neuburg
115 5 09 Aug 12:00 Herren LK3 Gruppe B TUS Warfleth Goettinger PC 2 5:2 Braunschweiger KC
116 6 09 Aug 12:00 Herren LK3 Gruppe B KP Bremen WSV Lampertheim 3:4 Muelheimer KSF 2
117 7 09 Aug 12:00 Herren LK3 Gruppe B DRC Neuburg 2 KCNW Berlin 2 1:6 Wuppertaler KC
118 1 09 Aug 12:35 Herren Bundesliga 1.BL 2-7 ACC Hamburg KSVH Berlin 1:4 KGW Essen/KCNW Berlin
119 2 09 Aug 12:35 Damen Bundesliga 1. BL 1-8 KP Muenster KRM Essen 3:7 1. MKC Du / KCNW B
120 3 09 Aug 12:35 Herren 2. Bundesliga 2.BL 10-11 VK Berlin II KV Nuernberg 5:6 KRM Essen/Leipziger KC
121 4 09 Aug 12:35 Herren U21 Gruppe A Wuppertaler KC Goettinger PC 4:2 1. Meidericher KC
122 5 09 Aug 12:35 Herren LK4 Gruppe B SKC Philippsburg WSV Niederrhein 3:3 USV Potsdam
123 6 09 Aug 12:35 Herren LK4 Gruppe B KSV Glauchau BWS Hamburg 0:2 Ratzeburger KC
124 7 09 Aug 12:35 Herren LK4 Gruppe B Schleissheimer PC PSC Coburg 3:8 WSF Liblar 2
125 1 09 Aug 13:10 Herren Bundesliga 1.BL 9-12 VMW Berlin DRC Neuburg 2:6 RSV Hanno/WSF Liblar
126 2 09 Aug 13:10 Damen Bundesliga 1. BL 2-7 KSVH Berlin ACC Hamburg 0:3 WSF Li / PSC C
127 3 09 Aug 13:10 Herren U21 Gruppe A KSV Rothe Muehle Essen WSF Liblar 3:1 ACC Hamburg
128 4 09 Aug 13:10 Damen LK2 Gruppe A WSV Heidelberg KG Wanderfalke Essen 5:0 BWS Hamburg
129 5 09 Aug 13:10 Damen LK2 Gruppe A KG List Leipziger KC 6:1 SKG Hanau
130 6 09 Aug 13:10 Schueler U14 Gruppe A KG Wanderfalke Essen KSV Havelbrueder 5:11 KC Wetter
131 7 09 Aug 13:10 Schueler U14 Gruppe A Goettinger PC KSV Rothe Muehle Essen 2:8 VMW Berlin
132 1 09 Aug 13:45 Herren Bundesliga 1.BL 10-11 Muelheimer KSF VK Berlin 2:3 ACC Hamburg/ KSVH Berlin
133 2 09 Aug 13:45 Herren 2. Bundesliga Unteres HF I KKP Bergheim WSV Quakenbrueck 9:1 KSV Glauchau/KG List
134 3 09 Aug 13:45 Herren LK3 Gruppe A KP Muenster Braunschweiger KC 2:2 Goettinger PC 2
135 4 09 Aug 13:45 Herren LK3 Gruppe A Muelheimer KSF 2 Wuppertaler KC 0:12 KCNW Berlin 2
136 5 09 Aug 13:45 Herren LK3 Gruppe A DJK Ruhrwacht ACC Hamburg 2 1:2 TuS Warfleth
137 6 09 Aug 13:45 Damen LK2 Gruppe B RSV Hannover Muelheimer KSF 7:2 DRC Neuburg
138 7 09 Aug 13:45 Schueler U14 Gruppe B KC Limmer WSF Liblar 2:9 PSC Coburg
139 1 09 Aug 14:20 Herren Bundesliga 1.BL 3-6 1. MKC Duisburg KRM Essen 6:5 VMW Berlin/DRC Neuburg
140 2 09 Aug 14:20 Herren 2. Bundesliga Unteres HF II KRM Essen II Leipziger KC 1:4 KGW Essen/ Goettinger PC
141 3 09 Aug 14:20 Herren U21 Gruppe B ACC Hamburg KCNW Berlin 1:13 WSF Liblar
142 4 09 Aug 14:20 Jugend U16 Gruppe A CCC Calenberg VK Berlin 0:8 KRM Essen
143 5 09 Aug 14:20 Jugend U16 Gruppe A TUS Warfleth SKG Hanau 7:1 KSV Glauchau
144 6 09 Aug 14:20 Damen LK2 Gruppe B BWS Hamburg SKG Hanau 3:3 KG Wanderfalke Essen
145 7 09 Aug 14:20 Schueler U14 Gruppe B WS Dresden KCNW Berlin 10:5 KRM Essen
146 1 09 Aug 14:55 Herren Bundesliga 1.BL 4-5 KGW Essen KCNW Berlin 6:4 MKSF Muelheim/VK Berlin
147 2 09 Aug 14:55 Herren 2. Bundesliga Oberes HF I KGL Hannover KSV Glauchau 6:3 KKP Bergh/WSV Quakenbr
148 3 09 Aug 14:55 Herren U21 Gruppe B KSV Havelbrueder 1. Meidericher KC 4:1 Wuppertaler KC
149 4 09 Aug 14:55 Jugend U16 Gruppe B KK Pirat Bergheim DRC Neuburg 1:11 KG List Hannover
150 5 09 Aug 14:55 Jugend U16 Gruppe B WSF Liblar VMW Berlin 9:0 Muelheimer KSF
151 6 09 Aug 14:55 Schueler U14 Gruppe C RSV Hannover VMW Berlin 4:3 WSF Liblar
152 7 09 Aug 14:55 Schueler U14 Gruppe C KC Wetter PSC Coburg 5:1 KC Limmer
153 1 09 Aug 15:30 Jugend U16 Gruppe C KSV Glauchau 1. Meidericher KC 1:8 SKG Hanau
154 2 09 Aug 15:30 Jugend U16 Gruppe C KSV Havelbrueder KSV Rothe Muehle Essen 10:4 CCC Calenberg
155 3 09 Aug 15:30 Herren LK3 Gruppe B TUS Warfleth KP Bremen 5:5 DjK Ruhrwacht
156 4 09 Aug 15:30 Herren LK3 Gruppe B WSV Lampertheim DRC Neuburg 2 4:4 ACC Hamburg 2
157 5 09 Aug 15:30 Herren LK3 Gruppe B Goettinger PC 2 KCNW Berlin 2 0:6 KP Muenster
158 6 09 Aug 15:30 Damen LK2 Gruppe A DRC Neuburg KG List 4:5 RSV Hannover
159 7 09 Aug 15:30 Damen LK2 Gruppe A Leipziger KC WSV Heidelberg 4:8 Muelheimer KSF
160 1 09 Aug 16:00 Herren Bundesliga 1.BL 1-8 entfaellt entfaellt - : -
161 2 09 Aug 16:00 Herren 2. Bundesliga Oberes HF II KGW Essen II Goettinger PC 3:5 KV Nuernberg/VK Berlin
162 3 09 Aug 16:00 Jugend U16 Gruppe D Muelheimer KSF WS Dresden 8:2 VMW Berlin
163 4 09 Aug 16:00 Jugend U16 Gruppe D KC Wetter KG List 8:1 KK Pirat Bergheim
164 5 09 Aug 16:00 Herren LK4 Gruppe A RKV Berlin WSV Osnabrueck 11:2 KC Wetter
165 6 09 Aug 16:00 Herren LK4 Gruppe A TIB Berlin USV Potsdam 4:2 SKC Philippsburg
166 7 09 Aug 16:00 Herren LK4 Gruppe A WS Dresden Ratzeburger KC 0:6 WSV Niederrhein
167 1 09 Aug 16:35 Herren Bundesliga 1.BL 2-7 entfaellt entfaellt - : - MKSF Muelheim/KCNW Berlin
168 2 09 Aug 16:35 Damen Bundesliga 1. BL 3-6 1. MKC Duisburg PSC Coburg 2:3 KPM / ACC HH
169 3 09 Aug 16:35 Herren 2. Bundesliga 2.BL 9-12 entfaellt entfaellt - : -
170 4 09 Aug 16:35 Herren U21 Gruppe A Wuppertaler KC WSF Liblar 4:6 KSV Havelbrueder
171 5 09 Aug 16:35 Herren U21 Gruppe A KSV Rothe Muehle Essen Goettinger PC 10:1 KCNW Berlin
172 6 09 Aug 16:35 Damen LK2 Gruppe B KSV Glauchau BWS Hamburg 5:1 KG List Hannover
173 7 09 Aug 16:35 Damen LK2 Gruppe B SKG Hanau RSV Hannover 1:11 Leipziger KC
174 1 09 Aug 17:10 Herren Bundesliga 1.BL 9-12 entfaellt entfaellt - : -
175 2 09 Aug 17:10 Damen Bundesliga 1. BL 4-5 WSF Liblar KCNW Berlin 2:3 KSVH B / KRM E
176 3 09 Aug 17:10 Herren LK4 Gruppe B KC Wetter SKC Philippsburg 10:4 RKV Berlin
177 4 09 Aug 17:10 Herren LK4 Gruppe B WSV Niederrhein KSV Glauchau 1:6 WSV Quakenbrueck
178 5 09 Aug 17:10 Herren LK4 Gruppe B Schleissheimer PC BWS Hamburg 5:6 TiB Berlin
179 6 09 Aug 17:10 Schueler U14 Gruppe A KG Wanderfalke Essen KSV Rothe Muehle Essen 0:6 RSV Hannover
180 7 09 Aug 17:10 Schueler U14 Gruppe A Goettinger PC KSV Havelbrueder 2:9 KC Wetter
181 1 09 Aug 17:45 Herren Bundesliga 1.BL 10-11 VK Berlin Muelheimer KSF 3:2 KGW Essen/KSHV Berlin
182 2 09 Aug 17:45 Herren 2. Bundesliga 2.BL 10-11 entfaellt entfaellt - : -
183 3 09 Aug 17:45 Herren 2. Bundesliga Unteres HF I WSV Quakenbrueck KKP Bergheim 1:3 KV Kiel/KSV Glauchau
184 4 09 Aug 17:45 Jugend U16 Gruppe A CCC Calenberg SKG Hanau 6:3 KSV Havelbrueder
185 5 09 Aug 17:45 Jugend U16 Gruppe A TUS Warfleth VK Berlin 6:6 1. Meidericher KC
186 6 09 Aug 17:45 Schueler U14 Gruppe B KC Limmer KCNW Berlin 1:6 KRM Essen
187 7 09 Aug 17:45 Schueler U14 Gruppe B WS Dresden WSF Liblar 5:4 KSV Glauchau
188 1 09 Aug 18:20 Herren Bundesliga 1.BL 3-6 entfaellt entfaellt - : -
189 2 09 Aug 18:20 Damen Bundesliga 1. BL 1-8 entfaellt entfaellt - : -
190 3 09 Aug 18:20 Herren 2. Bundesliga Unteres HF II entfaellt entfaellt - : - KV Nuernberg/Goettinger PC
191 4 09 Aug 18:20 Jugend U16 Gruppe B WSF Liblar DRC Neuburg 9:3 WS Dresden
192 5 09 Aug 18:20 Jugend U16 Gruppe B KK Pirat Bergheim VMW Berlin 5:5 KC Wetter
193 6 09 Aug 18:20 Schueler U14 Gruppe C RSV Hannover PSC Coburg 4:10 Goettinger PC
194 7 09 Aug 18:20 Schueler U14 Gruppe C KC Wetter VMW Berlin 10:0 KSV Havelbrueder
195 1 09 Aug 18:55 Herren 2. Bundesliga Oberes HF I entfaellt entfaellt - : -
196 2 09 Aug 18:55 Herren Bundesliga 1.BL 4-5 entfaellt entfaellt - : -
197 3 09 Aug 18:55 Damen Bundesliga 1. BL 2-7 entfaellt entfaellt - : -
198 4 09 Aug 18:55 Herren U21 Gruppe B KSV Havelbrueder KCNW Berlin 4:1 Goettinger PC
199 5 09 Aug 18:55 Herren U21 Gruppe B ACC Hamburg 1. Meidericher KC 1:9 WSF Liblar
200 6 09 Aug 18:55 Jugend U16 Gruppe C KSV Glauchau KSV Rothe Muehle Essen 3:4 TuS Warfleth
201 7 09 Aug 18:55 Jugend U16 Gruppe C KSV Havelbrueder 1. Meidericher KC 4:5 VK Berlin
202 1 09 Aug 19:30 Herren 2. Bundesliga Oberes HF II entfaellt entfaellt - : - RSV Hanno/Leipziger KC
203 2 09 Aug 19:30 Damen Bundesliga 1. BL 3-6 entfaellt entfaellt - : -
204 3 09 Aug 19:30 Damen Bundesliga 1. BL 4-5 entfaellt entfaellt - : - KSVH B / ACC HH
205 4 09 Aug 19:30 Jugend U16 Gruppe D Muelheimer KSF KG List 5:5 WSF Liblar
206 5 09 Aug 19:30 Jugend U16 Gruppe D KC Wetter WS Dresden 18:0 DRC Neuburg
207 1 10 Aug 08:00 Herren 2. Bundesliga Platz 12 RSV Hannover II VK Berlin II 6:4 WSV Quakenbr/KRM Essen
208 2 10 Aug 08:00 Herren Bundesliga Platz 12 VMW Berlin Muelheimer KSF 2:8 KSVH Berlin/1. MKC Duisb
209 3 10 Aug 08:00 Jugend U16 Gruppe G CCC Calenberg KG List 6:2 VK Berlin
210 4 10 Aug 08:00 Jugend U16 Gruppe G KK Pirat Bergheim KSV Rothe Muehle Essen 1:11 Muelheimer KSF
211 5 10 Aug 08:00 Herren LK4 Viertelfinale RKV Berlin KSV Glauchau 13:1 BWS Hamburg
212 6 10 Aug 08:00 Damen LK2 Platz 7-10 DRC Neuburg SKG Hanau 5:1 RSV Hannover
213 7 10 Aug 08:00 Damen LK2 Platz 7-10 Leipziger KC BWS Hamburg 1:7 KSV Glauchau
214 1 10 Aug 08:40 Herren Bundesliga Platz 9 DRC Neuburg VK Berlin 3:4 WSF Liblar/KGW Essen
215 2 10 Aug 08:40 Herren 2. Bundesliga Platz 9 KV Kiel KV Nuernberg 0:1 KKP Bergh/Leipziger KC
216 3 10 Aug 08:40 Jugend U16 Gruppe H VMW Berlin KSV Glauchau 3:2 DRC Neuburg
217 4 10 Aug 08:40 Jugend U16 Gruppe H SKG Hanau WS Dresden 5:3 1. Meidericher KC
218 5 10 Aug 08:40 Schueler U14 Gruppe G Goettinger PC KC Limmer 7:3 KSV Havelbrueder
219 6 10 Aug 08:40 Herren LK4 Viertelfinale Ratzeburger KC PSC Coburg 6:5 KC Wetter
220 7 10 Aug 08:40 Damen LK2 Gruppe E KG List KG Wanderfalke Essen 7:1 DRC Neuburg
221 1 10 Aug 09:15 Herren Bundesliga Unteres HF I RSV Hannover KCNW Berlin 2:3 VMW Berlin/MKSF
222 2 10 Aug 09:15 Herren 2. Bundesliga Platz 3 KGW Essen II KSV Glauchau 6:4 RSV Hanno/VK Berlin
223 3 10 Aug 09:15 Damen Bundesliga Unteres HF KP Muenster WSF Liblar 4:5 KRM Essen/KCNW Berlin
224 4 10 Aug 09:15 Jugend U16 Gruppe E VK Berlin Muelheimer KSF 10:3 CCC Calenberg
225 5 10 Aug 09:15 Schueler U14 Gruppe H KCNW Berlin VMW Berlin 6:2 KC Wetter
226 6 10 Aug 09:15 Herren LK4 Viertelfinale WSF Liblar 2 BWS Hamburg 4:3 RKV Berlin
227 7 10 Aug 09:15 Damen LK2 Gruppe F RSV Hannover KSV Glauchau 6:0 Leipziger KC
228 1 10 Aug 09:50 Herren Bundesliga Unteres HF II ACC Hamburg KRM Essen 3:8 DRC Neub/VKB
229 2 10 Aug 09:50 Herren 2. Bundesliga Platz 1 KGL Hannover Goettinger PC 3:4 KV Kiel/KV Nuernberg
230 3 10 Aug 09:50 Damen Bundesliga Unteres HF KSVH Berlin 1. MKC Duisburg 2:1 ACC Hamburg/PSC Coburg
231 4 10 Aug 09:50 Jugend U16 Gruppe E DRC Neuburg 1. Meidericher KC 3:6 KG List
232 5 10 Aug 09:50 Schueler U14 Gruppe E KSV Havelbrueder WSF Liblar 6:5 Goettinger PC
233 6 10 Aug 09:50 Herren LK4 Viertelfinale WSV Osnabrueck KC Wetter 1:2 KSV Glauchau
234 7 10 Aug 09:50 Schueler U14 Gruppe F WS Dresden PSC Coburg 9:4 KC Limmer
235 1 10 Aug 10:25 Herren Bundesliga Platz 12 Muelheimer KSF VMW Berlin 7:3 ACC Hamburg/KRM Essen
236 2 10 Aug 10:25 Damen Bundesliga Oberes HF KRM Essen KCNW Berlin 1:2 KP Muenster/WSF Liblar
237 3 10 Aug 10:25 Herren 2. Bundesliga Platz 7 KRM Essen II WSV Quakenbrueck 6:5 KSV Glauchau/ KGW II
238 4 10 Aug 10:25 Jugend U16 Gruppe F WSF Liblar KSV Havelbrueder 9:2 KK Pirat Bergheim
239 5 10 Aug 10:25 Jugend U16 Gruppe F TUS Warfleth KC Wetter 3:1 KSV Rothe Muehle Essen
240 6 10 Aug 10:25 Herren LK3 Viertelfinale KP Muenster TUS Warfleth 6:1 DJK Ruhrwacht
241 7 10 Aug 10:25 Herren LK3 Viertelfinale Braunschweiger KC WSV Lampertheim 5:0 Goettinger PC 2
242 1 10 Aug 11:00 Herren Bundesliga Oberes HF I WSF Liblar KGW Essen 8:2 KCNW Berlin/ RSV Hannover
243 2 10 Aug 11:00 Damen Bundesliga Oberes HF ACC Hamburg PSC Coburg 0:1 KSV Havelbrueder/ 1. MKC
244 3 10 Aug 11:00 Herren 2. Bundesliga Platz 12 VK Berlin II RSV Hannover II 6:4 KG List/ Goettinger PC
245 4 10 Aug 11:00 Herren U21 Gruppe A Wuppertaler KC KSV Rothe Muehle Essen 2:10 ACC Hamburg
246 5 10 Aug 11:00 Herren LK4 Platz 13 USV Potsdam WSV Niederrhein 4:3 WSV Osnabrueck
247 6 10 Aug 11:00 Herren LK3 Viertelfinale ACC Hamburg 2 DRC Neuburg 2 4:1 Muelheimer KSF 2
248 7 10 Aug 11:00 Herren LK3 Viertelfinale Wuppertaler KC KCNW Berlin 2 3:2 KP Bremen
249 1 10 Aug 11:35 Herren Bundesliga Oberes HF II KSVH Berlin 1. MKC Duisburg 6:3 VMW/ MKSF Muelheim
250 2 10 Aug 11:35 Herren Bundesliga Platz 9 Gew. Playoff 10/11 DRC Neuburg 2:4 KRM/ ACC Hamburg
251 3 10 Aug 11:35 Herren U21 Gruppe A Goettinger PC WSF Liblar 1:9 KCNW Berlin
252 4 10 Aug 11:35 Jugend U16 Gruppe G KG List KSV Rothe Muehle Essen 3:13 Muelheimer KSF
253 5 10 Aug 11:35 Jugend U16 Gruppe G CCC Calenberg KK Pirat Bergheim 7:5 1. Meidericher KC
254 6 10 Aug 11:35 Schueler U14 Gruppe G KC Limmer RSV Hannover 2:5 PSC Coburg
255 7 10 Aug 11:35 Damen LK2 Platz 7-10 SKG Hanau BWS Hamburg 5:5 Muelheimer KSF
256 1 10 Aug 12:10 Herren Bundesliga Unteres HF I KCNW Berlin RSV Hannover 5:4 KSVH Berlin/ KGW Essen
257 2 10 Aug 12:10 Herren 2. Bundesliga Platz 9 KV Nuernberg KV Kiel 2:3 VK Berlin II/ RSV II
258 3 10 Aug 12:10 Damen Bundesliga Unteres HF WSF Liblar KP Muenster 4:2 KCNW/ KRM Essen
259 4 10 Aug 12:10 Jugend U16 Gruppe H KSV Glauchau WS Dresden 6:0 DRC Neuburg
260 5 10 Aug 12:10 Schueler U14 Gruppe H VMW Berlin KG Wanderfalke Essen 1:9 KSV Rothe Muehle Essen
261 6 10 Aug 12:10 Herren LK4 Platz 11 TIB Berlin SKC Philippsburg 3:5 USV Potsdam
262 7 10 Aug 12:10 Damen LK2 Platz 7-10 DRC Neuburg Leipziger KC 5:2 WSV Heidelberg
263 1 10 Aug 12:50 Herren Bundesliga Unteres HF II KRM Essen ACC Hamburg 2:3 KGW Essen/ WSF Liblar
264 2 10 Aug 12:50 Herren 2. Bundesliga Platz 3 KSV Glauchau KGW Essen II 4:8 Leipziger KC/ KKP Bergheim
265 3 10 Aug 12:50 Damen Bundesliga Unteres HF 1. MKC Duisburg KSVH Berlin 4:1 PSC Coburg/ ACC Hamburg
266 4 10 Aug 12:50 Herren U21 Gruppe B ACC Hamburg KSV Havelbrueder 1:13 Wuppertaler KC
267 5 10 Aug 12:50 Jugend U16 Gruppe H VMW Berlin SKG Hanau 4:4 VK Berlin
268 6 10 Aug 12:50 Schueler U14 Gruppe E WSF Liblar KC Wetter 3:8 RSV Hannover
269 7 10 Aug 12:50 Damen LK2 Gruppe E KG Wanderfalke Essen Muelheimer KSF 4:5 SKG Hanau
270 1 10 Aug 13:25 Herren Bundesliga Platz 9 DRC Neuburg VK Berlin 2:3 RSV Hanno/ KCNW Berlin
271 2 10 Aug 13:25 Damen Bundesliga Oberes HF KCNW Berlin KRM Essen 2:1 WSF Liblar/ KP Muenster
272 3 10 Aug 13:25 Herren Bundesliga Platz 12 entfaellt entfaellt - : -
273 4 10 Aug 13:25 Herren U21 Gruppe B KCNW Berlin 1. Meidericher KC 7:2 KSV Rothe Muehle Essen
274 5 10 Aug 13:25 Jugend U16 Gruppe E Muelheimer KSF 1. Meidericher KC 1:12 WS Dresden
275 6 10 Aug 13:25 Schueler U14 Gruppe F PSC Coburg KSV Rothe Muehle Essen 4:1 KC Limmer
276 7 10 Aug 13:25 Herren LK3 Untere Runde DJK Ruhrwacht Goettinger PC 2 4:1 ACC Hamburg 2
277 1 10 Aug 14:00 Herren Bundesliga Oberes HF I KGW Essen WSF Liblar 1:5 ACC Hamburg/ KRM Essen
278 2 10 Aug 14:00 Damen Bundesliga Oberes HF PSC Coburg ACC Hamburg 0:3 1. MKC Duisb/ KSVH Berlin
279 3 10 Aug 14:00 Herren 2. Bundesliga Platz 12 RSV Hannover II VK Berlin II 4:5 KSV Glauchau/ KGW Essen II
280 4 10 Aug 14:00 Jugend U16 Gruppe E VK Berlin DRC Neuburg 6:5 VMW Berlin
281 5 10 Aug 14:00 Schueler U14 Gruppe G RSV Hannover Goettinger PC 4:5 KSV Havelbrueder
282 6 10 Aug 14:00 Herren LK3 Untere Runde Muelheimer KSF 2 KP Bremen 2:1 Wuppertaler KC
283 7 10 Aug 14:00 Damen LK2 Gruppe F KSV Glauchau WSV Heidelberg 4:4 BWS Hamburg
284 1 10 Aug 14:35 Herren Bundesliga Oberes HF II 1. MKC Duisburg KSVH Berlin 4:2 RSV Hanno/ KCNW Berlin
285 2 10 Aug 14:35 Herren 2. Bundesliga Platz 9 KV Kiel KV Nuernberg 2:1 Goettinger PC/KG List
286 3 10 Aug 14:35 Jugend U16 Gruppe F KSV Havelbrueder KC Wetter 7:4 SKG Hanau
287 4 10 Aug 14:35 Jugend U16 Gruppe F WSF Liblar TUS Warfleth 1:6 KSV Glauchau
288 5 10 Aug 14:35 Schueler U14 Gruppe H KG Wanderfalke Essen KCNW Berlin 2:4 WS Dresden
289 6 10 Aug 14:35 Herren LK4 Unteres HF KSV Glauchau BWS Hamburg 4:5 Ratzeburger KC
290 7 10 Aug 14:35 Damen LK2 Platz 7-10 SKG Hanau Leipziger KC 4:2 RSV Hannover
291 1 10 Aug 15:10 Herren 2. Bundesliga Platz 5 KKP Bergheim Leipziger KC 6:1 KGW Essen II/ KSV Glauchau
292 2 10 Aug 15:10 Jugend U16 Gruppe G KG List KK Pirat Bergheim 5:4 Muelheimer KSF
293 3 10 Aug 15:10 Jugend U16 Gruppe G CCC Calenberg KSV Rothe Muehle Essen 3:6 1. Meidericher KC
294 4 10 Aug 15:10 Herren LK4 Unteres HF PSC Coburg WSV Osnabrueck 3:4 RKV Berlin
295 5 10 Aug 15:10 Damen LK2 Platz 7-10 DRC Neuburg BWS Hamburg 3:1 KG Wanderfalke Essen
296 6 10 Aug 15:10 Damen LK2 Gruppe E Muelheimer KSF KG List 3:6 KSV Glauchau
297 7 10 Aug 15:10 Herren LK4 Platz 9 WS Dresden Schleissheimer PC 6:5 WSF Liblar 2
298 1 10 Aug 15:45 Herren 2. Bundesliga Platz 1 Goettinger PC KGL Hannover 2:0 RSV Hanno II /WSV Quaken
299 2 10 Aug 15:45 Herren 2. Bundesliga Platz 10 KV Nuernberg VK Berlin II 1:5 KRM Essen/WSV Quakenbr
300 3 10 Aug 15:45 Herren U21 Gruppe A Goettinger PC Wuppertaler KC 1:5 KSV Havelbrueder
301 4 10 Aug 15:45 Jugend U16 Gruppe H KSV Glauchau SKG Hanau 4:5 WSF Liblar
302 5 10 Aug 15:45 Jugend U16 Gruppe H VMW Berlin WS Dresden 6:3 KC Wetter
303 6 10 Aug 15:45 Schueler U14 Gruppe E KC Wetter KSV Havelbrueder 8:5 KG Wanderfalke Essen
304 7 10 Aug 15:45 Damen LK2 Gruppe F WSV Heidelberg RSV Hannover 1:7 SKG Hanau
305 1 10 Aug 16:20 Herren 2. Bundesliga Platz 3 KGW Essen II KSV Glauchau - : - KKP Bergh/Leipziger KC
306 2 10 Aug 16:20 Damen Bundesliga Unteres HF KP Muenster WSF Liblar - : - ACC Hamburg/KRM Essen
307 3 10 Aug 16:20 Herren U21 Gruppe A WSF Liblar KSV Rothe Muehle Essen 1:4 Goettinger PC H 3. Lg
308 4 10 Aug 16:20 Jugend U16 Gruppe E Muelheimer KSF DRC Neuburg 3:8 KK Pirat Bergheim
309 5 10 Aug 16:20 Schueler U14 Gruppe F KSV Rothe Muehle Essen WS Dresden 2:5 KC Limmer
310 6 10 Aug 16:20 Herren LK3 Unteres HF TUS Warfleth DRC Neuburg 2 5:4 DJK Ruhrwacht
311 7 10 Aug 16:20 Herren LK3 Unteres HF WSV Lampertheim KCNW Berlin 2 1:3 Muelheimer KSF 2
312 1 10 Aug 17:00 Herren Bundesliga Unteres HF I entfaellt entfaellt - : -
313 2 10 Aug 17:00 Damen Bundesliga Unteres HF KSVH Berlin 1. MKC Duisburg 5:0 KCNW Berlin/PSC Coburg
314 3 10 Aug 17:00 Herren U21 Gruppe B KCNW Berlin ACC Hamburg 17:1 Goettinger PC
315 4 10 Aug 17:00 Herren U21 Gruppe B 1. Meidericher KC KSV Havelbrueder 3:6 Wuppertaler KC
316 5 10 Aug 17:00 Jugend U16 Gruppe E VK Berlin 1. Meidericher KC 4:4 KG List
317 6 10 Aug 17:00 Schueler U14 Unteres HF Goettinger PC KG Wanderfalke Essen 5:2 KC Wetter
318 7 10 Aug 17:00 Schueler U14 Unteres HF RSV Hannover KCNW Berlin 1:4 KSV Havelbrueder
319 1 10 Aug 17:35 Herren Bundesliga Unteres HF II ACC Hamburg KRM Essen 2:9 1. MKC Duisb/VMW Berlin
320 2 10 Aug 17:35 Herren 2. Bundesliga Platz 1 entfaellt entfaellt - : -
321 3 10 Aug 17:35 Herren 2. Bundesliga Platz 10 VK Berlin II KV Nuernberg 3:2 KV Kiel / KRM Essen
322 5 10 Aug 17:35 Herren LK3 Platz 9 DJK Ruhrwacht Muelheimer KSF 2 3:1 WSV Lampertheim
323 6 10 Aug 17:35 Herren LK3 Platz 11 Goettinger PC 2 KP Bremen 4:6 WSV Lampertheim
324 7 10 Aug 17:35 Damen LK2 Platz 5 KG Wanderfalke Essen KSV Glauchau 2:3 BWS Hamburg
325 1 10 Aug 18:10 Herren U21 Gruppe A WSF Liblar Wuppertaler KC 9:4 KCNW Berlin
326 2 10 Aug 18:10 Herren U21 Gruppe A Goettinger PC KSV Rothe Muehle Essen 3:16 1. Meidericher KC
327 3 10 Aug 18:10 Jugend U16 Gruppe F KSV Havelbrueder TUS Warfleth 4:3 VMW Berlin
328 4 10 Aug 18:10 Jugend U16 Gruppe F WSF Liblar KC Wetter 3:1 WS Dresden
329 5 10 Aug 18:10 Schueler U14 Platz 11 KC Limmer VMW Berlin 1:5 Goettinger PC
330 6 10 Aug 18:10 Herren LK4 Platz 5 BWS Hamburg WSV Osnabrueck 6:7 Ratzeburger KC
331 1 10 Aug 18:45 Herren Bundesliga Oberes HF I entfaellt entfaellt - : -
332 2 10 Aug 18:45 Herren Bundesliga Oberes HF II KSVH Berlin 1. MKC Duisburg 2:3 RSV Hanno /VMW Berlin
333 3 10 Aug 18:45 Damen Bundesliga Oberes HF ACC Hamburg PSC Coburg 2:0 KSVH Berlin/KP Muenster
334 4 10 Aug 18:45 Herren LK3 Platz 5 TUS Warfleth KCNW Berlin 2 1:2 Gew. Spiel 261
335 5 10 Aug 18:45 Herren LK4 Platz 7 KSV Glauchau PSC Coburg 1:7 KC Wetter
336 7 10 Aug 18:45 Schueler U14 Platz 5 WSF Liblar KSV Rothe Muehle Essen 6:4 KCNW Berlin
337 1 10 Aug 19:20 Herren 2. Bundesliga Platz 10 entfaellt entfaellt - : -
338 2 10 Aug 19:20 Damen Bundesliga Oberes HF entfaellt entfaellt - : -
339 3 10 Aug 19:20 Herren U21 Gruppe B 1. Meidericher KC ACC Hamburg 9:1 WSF Liblar
340 4 10 Aug 19:20 Herren U21 Gruppe B KCNW Berlin KSV Havelbrueder 1:2 KSV Rothe Muehle Essen
341 5 10 Aug 19:20 Herren LK3 Platz 7 DRC Neuburg 2 WSV Lampertheim 5:3 Gew. Spiel 262
342 6 10 Aug 19:20 Damen LK2 Platz 5 KSV Glauchau KG Wanderfalke Essen 3:2 DRC Neuburg
343 1 11 Aug 07:30 Herren Bundesliga Platz 3 KGW Essen KSVH Berlin 1:5 KCNW Berlin /
344 2 11 Aug 07:30 Damen Bundesliga Platz 3 KRM Essen PSC Coburg 4:3 WSF Liblar/KSVH Berlin
345 3 11 Aug 07:30 Herren Bundesliga Herren BL Relegation I DRC Neuburg KSV Glauchau 5:6 Goettinger PC/Leipziger KC
346 4 11 Aug 07:30 Herren LK4 Oberes HF RKV Berlin WSF Liblar 2 9:2 WSV Osnabrueck
347 5 11 Aug 07:30 Herren U21 Unteres HF Wuppertaler KC ACC Hamburg 7:2 KSV Rothe Muehle Essen
348 6 11 Aug 07:30 Jugend U16 Unteres HF DRC Neuburg KC Wetter 5:4 1. Meidericher KC
349 7 11 Aug 07:30 Jugend U16 Unteres HF Muelheimer KSF KSV Havelbrueder 3:8 WSF Liblar
350 1 11 Aug 08:10 Herren Bundesliga Platz 7 ACC Hamburg RSV Hannover 6:5 VK Berlin/VMW Berlin
351 2 11 Aug 08:10 Herren Bundesliga Herren BL Relegation II Muelheimer KSF KGL Hannover 5:1 KSV Glauchau/KKP Bergh
352 3 11 Aug 08:10 Schueler U14 Oberes HF KC Wetter PSC Coburg 18:1 VMW Berlin
353 4 11 Aug 08:10 Herren LK3 Oberes HF KP Muenster ACC Hamburg 2 0:3 KCNW Berlin 2
354 5 11 Aug 08:10 Herren U21 Unteres HF Goettinger PC 1. Meidericher KC 0:5 KSV Havelbrueder
355 6 11 Aug 08:10 Herren LK4 Oberes HF Ratzeburger KC KC Wetter 1:6 BWS Hamburg
356 7 11 Aug 08:10 Damen LK2 Halbfinale KG List WSV Heidelberg 9:0 KSV Glauchau
357 1 11 Aug 08:45 Herren Bundesliga Platz 5 KCNW Berlin KRM Essen 4:6 WSF Liblar/ 1.MCK Duis
358 2 11 Aug 08:45 Damen Bundesliga Platz 7 KP Muenster 1. MKC Duisburg 2:4 KCNW Berlin/ACC Hamburg
359 3 11 Aug 08:45 Herren U21 Oberes HF KSV Rothe Muehle Essen KCNW Berlin 8:2 Wuppertaler KC
360 4 11 Aug 08:45 Jugend U16 Oberes HF 1. Meidericher KC WSF Liblar 6:2 KC Wetter
361 5 11 Aug 08:45 Schueler U14 Oberes HF KSV Havelbrueder WS Dresden 5:6 KC Limmer
362 6 11 Aug 08:45 Herren LK3 Oberes HF Braunschweiger KC Wuppertaler KC 1:2 TUS Warfleth
363 7 11 Aug 08:45 Damen LK2 Halbfinale Muelheimer KSF RSV Hannover 0:7 KG Wanderfalke Essen
364 1 11 Aug 09:20 Herren Bundesliga Platz 3 KSVH Berlin KGW Essen 4:1 ACC Hamburg /RSV Hanno
365 2 11 Aug 09:20 Herren Bundesliga Herren BL Relegation I KSV Glauchau DRC Neuburg 1:10 KKP Bergh/KGW Essen
366 3 11 Aug 09:20 Damen Bundesliga Platz 3 PSC Coburg KRM Essen 1:3 KC Wetter/ Ratzeb KC
367 4 11 Aug 09:20 Damen Bundesliga Platz 5 WSF Liblar KSVH Berlin 3:2 RKV Berlin/WSF Liblar2
368 5 11 Aug 09:20 Herren U21 Oberes HF WSF Liblar KSV Havelbrueder 0:9 1. Meidericher KC
369 6 11 Aug 09:20 Jugend U16 Oberes HF VK Berlin TUS Warfleth 4:9 DRC Neuburg
370 7 11 Aug 09:20 Jugend U16 Platz 11 CCC Calenberg SKG Hanau 2:1 KSV Havelbrueder
371 1 11 Aug 10:00 Damen Bundesliga Platz 1 KCNW Berlin ACC Hamburg 3:4 KP Muenster/1.MKC Duis
372 2 11 Aug 10:00 Herren Bundesliga Herren BL Relegation II KGL Hannover Muelheimer KSF 4:8 Leipziger KC/Goettinger PC
373 3 11 Aug 10:00 Jugend U16 Platz 13 KG List KSV Glauchau 1:2 1. Meidericher KC
374 4 11 Aug 10:00 Jugend U16 Platz 15 KK Pirat Bergheim WS Dresden 3:4 WSF Liblar
375 5 11 Aug 10:00 Schueler U14 Platz 7 Goettinger PC KCNW Berlin 7:2 PSC Coburg
376 6 11 Aug 10:00 Schueler U14 Platz 9 KG Wanderfalke Essen RSV Hannover 2:3 KSV Havelbrueder
377 7 11 Aug 10:00 Schueler U14 Platz 11 VMW Berlin KC Limmer 2:2 KC Wetter
378 1 11 Aug 10:35 Herren Bundesliga Platz 1 WSF Liblar 1. MKC Duisburg 6:2 VMW Berlin/VK Berlin
379 2 11 Aug 10:35 Herren Bundesliga Herren BL Relegation I DRC Neuburg KSV Glauchau 10:3 BL1 6. Pl/KSV Glauchau
380 3 11 Aug 10:35 Herren U21 Platz 7 ACC Hamburg Goettinger PC 3:4 KSV Rothe Muehle Essen
381 4 11 Aug 10:35 Jugend U16 Platz 5 DRC Neuburg KSV Havelbrueder 4:6 CCC Calenberg
382 5 11 Aug 10:35 Jugend U16 Platz 7 KC Wetter Muelheimer KSF 6:3 VK Berlin
383 6 11 Aug 10:35 Jugend U16 Platz 9 KSV Rothe Muehle Essen VMW Berlin 9:1 TUS Warfleth
384 7 11 Aug 10:35 Schueler U14 Platz 5 KSV Rothe Muehle Essen WSF Liblar 1:8 WS Dresden
385 1 11 Aug 11:15 Herren Bundesliga Platz 3 entfaellt entfaellt - : -
386 2 11 Aug 11:15 Damen Bundesliga Platz 3 entfaellt entfaellt - : -
387 3 11 Aug 11:15 Herren Bundesliga Herren BL Relegation II entfaellt entfaellt - : -
388 4 11 Aug 11:15 Herren U21 Platz 5 Wuppertaler KC 1. Meidericher KC 5:4 KSV Havelbrueder
389 5 11 Aug 11:15 Herren LK3 Platz 3 KP Muenster Braunschweiger KC 5:3 TUS Warfleth
390 6 11 Aug 11:15 Herren LK4 Platz 3 WSF Liblar 2 Ratzeburger KC 2:5 BWS Hamburg
391 7 11 Aug 11:15 Damen LK2 Platz 3 WSV Heidelberg Muelheimer KSF 4:3 KG Wanderfalke Essen
392 2 11 Aug 11:50 Herren LK3 Platz 1 ACC Hamburg 2 Wuppertaler KC 6:2 KCNW Berlin 2
393 3 11 Aug 11:50 Herren LK4 Platz 1 RKV Berlin KC Wetter 6:3 WSV Osnabrueck
394 4 11 Aug 11:50 Damen LK2 Platz 1 KG List RSV Hannover 2:1 KSV Glauchau
395 5 11 Aug 11:50 Herren U21 Platz 3 KCNW Berlin WSF Liblar 6:3 Goettinger PC
396 6 11 Aug 11:50 Jugend U16 Platz 3 WSF Liblar VK Berlin 8:6 KSV Rothe Muehle Essen
397 7 11 Aug 11:50 Schueler U14 Platz 3 PSC Coburg KSV Havelbrueder 3:5 WSF Liblar
398 1 11 Aug 12:30 Schueler U14 Platz 1 KC Wetter WS Dresden 7:2 KSV Rothe Muehle Essen
399 1 11 Aug 13:05 Jugend U16 Platz 1 1. Meidericher KC TUS Warfleth 3:2 VK Berlin
400 1 11 Aug 13:40 Herren U21 Platz 1 KSV Rothe Muehle Essen KSV Havelbrueder 5:4 WSF Liblar
401 1 11 Aug 14:20 Damen Bundesliga Platz 1 ACC Hamburg KCNW Berlin 2:1 KRM Essen/PSC Coburg
402 1 11 Aug 14:55 Damen Bundesliga Platz 1 entfaellt entfaellt - : -
403 1 11 Aug 15:30 Herren Bundesliga Platz 1 1. MKC Duisburg WSF Liblar 3:4 KSV Havelbrueder / KGW Essen
404 1 11 Aug 16:05 Herren Bundesliga Platz 1 entfaellt entfaellt - : -